Історико-краєзнавчий Проект “наш Край Поділля В Xviii-xixст “

В цей час виникає нова могутня сила — гайдамацький рух. Козацькі полковники не виконали вимог польського уряду і тоді він посилає сюди війська. В таких умовах Семен Палій звертається до населення Поділля, Брацлавщини, Волині і Київщини підніматися на боротьбу для захисту українського народу від наступу польських феодалів. Юрій Даценко подорожує Хмельниччиною вже кілька років. Разом із дружиною Катериною вони побували у маловідомих місцях рідного краю та знайшли там чимало цікавинок.

поділля важливі події

Вікна невеликі, чотирикутні або круглі. Для спання служив піл з дощок, вкритих шаром соломи і застелених зверху рядном, під стіною — дощана лавіса, стіл, мисник для посуду і скриня для зберігання одягу. Долівка (підлога) земляна, помащена зверху глиною. Значну частину хати займала піч, інколи біля неї лежанки. Стіни всередині хати і лицева знадвору білились вапном або глиною (білою), а бокові і задня стіна обмазувались жовтою глиною. Інколи зовнішні стіни прикрашали розмальованими візерунками.

Прибульці Викрали Подолянина В 1912 Році

Пожежа у гуртожитку на вулиці Інститутській у Хмельницькому виникла вчора, 29 червня, увечері. Завдяки оперативним діям рятувальників вдалося уникнути жертв та травмувань людей. Боєприпас часів Другої світової війни знайшли у лісовому масиві на Кам’янеччині. Небезпечну знахідку знищили сапери.

Михай­ло Грушевський виступав тут із лекціями і редагував газету «Життя По­ділля». Не випадково, https://pravda.if.ua/doggy-dollars-czikavyj-igrovyj-proyekt-na-temu-tvaryn/ Кам’янець-Подільську фортецю називають замком. Коли гуляєш по ній і себе відчуваєш трохи в казці.

Та й сама історія Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, яка налічує більше 90 років, має своїх яскравих представників-педагогів. Академія шанує та пам’ятає видатного освітянина, управлінця, науковця, першого ректора Хмельницького гуманітарно-педагогічного інституту Миколу Миколайовича Дарманського. Історією судилося, щоб Вінниччина на досить складному, відповідальному етапі Української революції тричі ставала місцем перебування уряду УНР. В ході антигетьманського повстання, очолюваного Директорією, вдруге — у лютому-березні 1919 р., після відступу з Києва, і в останнє — у травні 1920 р.

Продам Двері Дерев’яні

Та Кармалюк втік із В’ятської етапної в’язниці. Повернувшись на Поділля, продовжував боротьбу, доки його знову не схопили під час облави. Скориставшись знанням російської мови й відповідними документами, видавав себе під час слідства за солдата з Костроми. Витримка не зрадила його й тоді, коли слідчі привели рідних на очну ставку і до нього радісно кинувся його 8-річний син Остап.

Кохання На Війні: У Свято Закоханих Своєю Історією Поділився Військовослужбовець З Кам’янеччини

На півночі міста височиться замок, оточений грубими мурами, з чотирма мурованими баштами, між ними веде брама до міста.” Кожухи оздоблювалися смушковими стрічками,і опанча по швах і на грудях кольоровою вузенькою стрічкою або тонким червоним шнуром. Взимку чоловіки і жінки ходили в чоботях, валянках, влітку — в постолах або босі. Спочатку селянин-хлібороб орав поле сохою або плугом, запрягаючи в ярмо пару волів. Незаможні хлібороби запрягали в ярмо корів або одного пола в однобічне ярмо. Сіяли зерно вручну і заволочували (боронували) дерев’яного бороною.

Буняківський був викладачем математики в офіцерських класах морського відомства. П’ять років викладає математику в кадетському корпусі, десять років виконує обов’язки наставника-наглядача в пажеському корпусі. 1814 — очолив повстанський рух селян проти російської адміністрації і дворянства, який розгорнувся в Літинському, Летичівському і Ольгопільському повітах. Про нього писали польські автори, як то Мартин Кромер, Миколай Рей, Шимон Старовольський, згадували пісні козаків, де оспівували походи з ним, а король Ян II Казимир помістив у своєму кабінеті його портрет. Розпочато археологічні дослідження фортеці під керівництвом ст.

Ханенка запорожці проголосили гетьманом. У вересні 1670 року він уклав угоду з Річчю Посполитою. Польською армією у 1671 році командував один з найвидатніших воєначальників, коронний гетьман Ян Собеський, 1 жовтня вона вирушила з табору з-під Бару на Могилів.